Vždy úžasný Kurt Cobain

zpět

Čas, kdy tento zajímavý člověk skonal, obestírá tajemství. Nad počátkem dubna 1994 visí otazník - byla to sebevražda nebo vražda? Ať tak či onak, Kurt se vryl do paměti mnoha lidí a je inspirací i dnes.

Kurt Donald Cobain, frontman a zpěvák kapely Nirvana si sice střežil soukromí jako ostříž, ale své pocity a názory dával najevo oblečením. Křičel do světa vše, co ho pobouřilo, naštvalo a to prostřednictvím odvážných modelů, tetováním. Do jeho stylu patřily dlouhé vlasy, rozcuchané a vlající účesy. Dobýt svět se mu podařilo a lví podíl na jeho úspěchu má také neotřelá image. Kurt byl velmi nápaditý a nebál se v módě zkoušet nové a experimentovat. Byl otevřený pro šílené kreace, ale uměl se obléknout i obyčejně do džín a trika. Byl to velmi živý člověk, což bylo znát i na stylu oblékání.

Chtěl zaujmout lidi na ulici i publikum. Dělal pro to vše a dařilo se mu to. Stal se vzorem pro mnoho mladých lidí, kteří jeho image dodnes napodobují. Jeho móda byla svá a i když spoustu lidí oslovila, najdou se tací, kteří ohrnují nos. Každý má právo na názor, ale já si myslím, že takto nápaditá a zajímavá móda potřebuje pro svou realizaci obrovskou fantazii. Tu Kurt měl a navíc byl velmi citlivý, což mu umožňovalo dávat své pocity najevo prostřednictvím outfitů.

Z oblečení bylo patrné, jak se cítí, jak je dnes nabitý energií, jestli má nebo nemá deprese. Drogy mu hodně ubraly z jeho kouzla, ale i přesto se s nimi rval. Způsobovaly mu ztrhaný výraz v obličeji, dotěrné otázky na to, zda mu něco není. Snažil se kamuflovat, ale všichni mu na to neskočili. O to odvážněji se vrhal do módních kreací a snažil se vymýšlet další a další neotřelé nápady. Bylo toho hodně, co módnímu světu přinesl a my jen můžeme přemýšlet nad jeho tvůrčími schopnostmi.

Zdroj: www.moda.cz
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz