Za co se platí v kuchyňském studiu?

zpět

Využívat služeb kuchyňského studia se vyplatí, dejte si však pozor, za co všechno se platí - zejména v ceně skříněk samotných, zda tedy zaplatíte za dopravu a montáž zvlášť, či zdali vše dostanete v ceně kuchyňského kompletu.

A proč si nechat udělat návrh v kuchyňském studiu? Určitě proto, že jejich pracovníci mají rozhodně větší prostorovou představivost, než drtivá většina z nás, znají sortiment firmy, jehož výrobky prodávají a znají technické finesy té které modelové řady. Mohou vám tak ušetřit i spoustu peněz, pokud je seznámíte se svými finančními možnostmi, a umí navrhnout kompromisní řešení tak, aby funkce ani design kuchyně neutrpěly.

Cena za návrh
Mnoho zákazníků si objednávalo návrh ne v jednom, ale zároveň v několika studiích, a nakonec si nechalo podle návodu vyrobit napodobeninu u místního truhláře. Vzhledem k této praxi začala kuchyňská studia návrh zpoplatňovat. Cena se obvykle pohybuje mezi jednou a dvěma tisícikorunami. Pokud si ale kuchyni skutečně objednáte, částka se z ceny odečte. Často se setkáte i s tím, že se za návrh účtuje až v okamžiku, kdy studio vypracuje podrobný rozpis skříněk a dalších součástí linky.

Při návštěvě studia se setkáte s celou řadou nabídek a služeb zdarma a patří mezi ně například doprava a montáž. Srovnejte si ale ceny za jednotlivé komponenty linky, často se totiž stává, že tyto služby zaplatíte v ceně jednotlivých skříněk. Proto například v pobočce Koryny v Modleticích u Prahy přistoupili na jinou filozofii snížili cenu jednotlivých skříněk a dopravu a montáž účtují podle skutečné práce, podle počtu kilometrů a podle toho, do kterého patra se nábytek stěhuje.

Praktická rada
Až bude kuchyňské studio vystavovat fakturu, nechejte na ni rozepsat jednotlivé položky. Pokud totiž nakupujete vestavné spotřebiče v běžném obchodě, zaplatíte za ně běžných 19 % sazby DPH. Když ale nakupujete v kuchyňském studiu, měli byste mít ale nárok na 5 % DPH. Povedený prodejce ale může fakturu připravit tak, že účtuje jen celkovou částku, a vy nevíte, zda si náhodou nepřilepšil tím, že vám prodá tyto spotřebiče za plné devatenácti procentní DPH.

Zdroj: www.living.cz; Radek Starý
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz