Zábavné cvičení s overballem

zpět

Cvičení s malým měkkým míčem tzv. overballem poskytuje zajímavé možnosti pro procvičení všech svalových partií, a to jak při protahovacích, tak i posilovacích cvicích.

Overball je měkký míč o průměru cca 26 cm, který lze lehce převážet všude sebou. Za pomoci přiložené trubičky či ústy ho lze rychle nafouknout do požadované velikosti. Můžete cvičit s plně nafoukaným míčem, ale také využívat ke cvičení podhuštěné míče. Míč je nenáročný na údržbu a má dostatečnou nosnost. Většinou je to 120-150 kg. Nemusíte se tedy zbytečně obávat, když se na něj posadíte, že by míč praskl či se jinak poškodil. To nehrozí! Pozor ale, míč je citlivý na poškození ostrými předměty! Doporučuji proto před cvičením sundat veškeré šperky a cvičit na bezpečném povrchu. Tedy nejlépe doma na podložce.

Cvičení s overballem je velmi zábavné - a to nejen pro děti. Nabízí množství variant provedení u jednotlivých cviků, pomůže při procvičování partií, které bychom bez něj protahovali obtížně.

Overball je také hojně využíván při cvičení metody Pilates. "Zdůrazněním balančních poloh overbally zintenzívníte aktivování hlubokého stabilizačního svalového systému, což jsou především vnitřní vrstvy příčných a šikmých břišních svalů v koordinaci s nejhlubší vrstvou krátkých meziobratlových svalů vzpřimovače trupu, dále svaly dna pánevního v koordinaci s dýchacím svalem bránicí.", říká odbornice na Overball Pilates.

Cvik 1
Lehneme si na záda, ruce necháme ležet volně podél těla a nafouknutý overball míč si vložíme mezi kolena. S výdechem stáhneme bříško, zpevníme svaly pánevního dna a samozřejmě také zadeček a potom velmi pomalu zvedáme pánev směrem nahoru Zároveň tlačíme kolena k sobě, aby nám míč nevypadl. Zadeček zvedejte pouze tak vysoko, aby vaše lopatky stále zůstaly na podložce. S nádechem vracíme zadeček zpátky na zem. Uvolníme svaly a opakujeme ještě 8x. Tento cvik je výborné na zpevnění zadečku a svalů pánevního dna. Skvěle posiluje také vnitřní stranu stehen.

Cvik 2
Posadíme se a natáhneme nohy před sebe tak, aby se kolena a kotníky dotýkaly. Snažíme se sedět rovně, s rovnou páteří. Na stehna položíme nafoukaný overball míč, který držíme dlaněmi. S výdechem skláníme hlavu až ke klíční kosti a potom se postupně vyhrbíme. Zároveň tím koulíme míč po stehnech směrem až ke špičkám nohou. Hlavu pomalu schováme mezi natažené paže.V konečné pozici chvíli zůstaneme, protáhneme se a s nádechem se pomalu vracíme - obratel po obratli. Cvik opakujeme 5x.

Zdroj: www.moda.cz
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz