Záněty močových cest

zpět

Článek nepopisuje tradiční příznaky zánětu močových cest a možnosti léčby tak, jak ji zná většina z nás z ordinace praktického lékaře nebo urologického specialisty. Článek ukazuje jiné pohledy na nemoc a podává také možnosti ošetření s využitím přírodních prostředků.

Berte ledviny jako "svého partnera"
Ledviny představují partnerství, nikoliv sexuální. Jde o přátelství, pracovní partnerství. Je to základní forma styku s lidmi. Každý z nás má své polarity - dvě strany mince. Hledáme partnery, kteří jsou opační, aby nás vyvažovali. Úplný člověk by měl být vyvážen v jinu a jangu i v rysech povahových. Partner symbolizuje to, co se nám líbí = Láska. Tam, kde je nastaveno zrcadlo, shledáváme pak nenávist. Je potřeba neustále si uvědomovat své chyby a přijímat východiska ze zrcadlového obrazu. Pokud k tomu nedojde, problém se může zhmotnit až v kámen. Ledviny zobrazují mezilidské vztahy. Ve společnosti, kde se musí hodně pít, aby se tím mohly navázat jakési mezilidské vztahy, ledviny hodně trpí. Ledviny filtrují to, co jsem a nejsem schopen v rámci vztahů s jiným člověkem přijmout a co ne. Nejsou-li toho schopny, pak vznikají kameny, cesta se přehradí, dojde k městnání, kolice. Vzniklý tlak kameny uvolní a problém se dostává navenek. Lidé, kteří se drží nepodstatných, zastaralých věcí, mají kameny.

Při oslabení ledvin

vzniká onemocnění ledvin, jsou alergie, otoky dolních končetin, křečové žíly, hemoroidy. Je slabá vůle, poruchy tlaku krve, poruchy srdeční činnosti, poruchy v citové oblasti. Jsou otoky víček, načervenalé nebo namodralé skvrny pod očima, váčky pod očima, sklon k plačtivosti, vlhké ruce, potivé nohy.

Močový měchýř
Močový měchýř je sběrnou nádobou, kde čekají látky na vyloučení. Tlak moči se zhoršuje v těžkých psychických situacích - strach z očekávání, stres. Každý tlak si říká o uvolnění, dochází k somatizaci psychických problémů. Noční pomočování je odrazem problému v rodině a nutno se ptát, proč se dítě cítí pod tlakem a vynucuje si čuráním řešit své problémy v době, kdy je mu to příjemnější. Jde o mocenský prostředek k ovládání okolí. Nedokáže se v rodině prosadit normálně, je po celý den pod tlakem rodičů, sourozenců a učitelů. Jinou formou vybití je pláč. Nejčastěji nacházíme problém mezi matkou a dítětem u ambiciózních učitelek. Je-li matka úzkostná, snaží se dítě ze sevření uniknout pomočováním, astmatem či ulcerózní kolitidou. Dítě se cítí v tomto prostředí méněcenné a neschopné splnit očekávání svých rodičů.

Při oslabení močového měchýře pozorujeme:
poruchy vodního a minerálního hospodářství, onemocnění močových cest - písek, kameny. Nedoslýchavost, záněty spojivek, čelních dutin, kazivost řezáků nebo jejich chybění. Bolesti hlavy vpředu a v týle, bolesti páteře, křečové stavy, alergie, metabolické poruchy, impotence, osteoporóza, paradentóza, frigidita. Vadné držení těla, skoliózy, kulatá záda, ploché nohy, uvolněné kotníky, stáčení špiček nohou dovnitř, zvýšená kazivost zubů.

Ošetření
Obklady: nahřáté plátěné sáčky se solí přiložit do oblasti nad stydkou kost vpředu a do oblasti bederní a křížové kosti vzadu.
Zázvorové obklady a koupele, vtírání zázvoru do chodidel.

Uvaříme 3 l vody, do ní vložíme lněný sáček se 2 lžícemi tlučeného zázvoru, 12 minut louhovat. Pak do něj namočíme froté utěrku, vyždímáme a co nejrychleji přiložíme a překryjeme suchým ručníkem.

Při ochablosti a nedokrvenosti DK, zácpě, močových a gynekologických potížích na oblast kostrče a křížů.

Při napětí a bolesti bederní páteře a pro celkovou relaxaci pod oblast solar plexu v oblasti bederní páteře.

Při únavě a prochladnutí a k aktivaci mikrosystému plosky nohou a rukou vhodná koupel: 1-2 sáčky mletého zázvoru na vanu.

Dopřejte si:
*koupel v březovém listí…
*hřebíčková koupel
*Urinan, Zianica Uropoetica. Vhodný je i Renol od Energy.
*Vhodná strava: pohanka, jáhly, rýže natural. Potřebu soli uspokojíme mořskou solí, mořskými rybami, mořskými řasami. Vhodná je kořenová zelenina, luštěniny, sojové omáčky. Pokrmy tepelně více upravujeme.
*Polštáře na sezení i pod hlavu: polštáře z peří nebo molitanu při častém a dlouhodobém používání nadměrně prohřívají krční páteř a oblast týlní. Dochází přitom k většímu vysušování sliznic a urychlování degenerace výběžků krčních obratlů. Vznikají častěji alergie, snižuje se obranyschopnost, poruchy spánku, blokády krční páteře, bolesti hlavy.
*Výplně polštářů: pohankové slupky: tonizují ledviny a upevňují kostní systém.

Bylinky:
ŠALVĚJ: proti depresím, má desinfekční a protizánětlivé účinky a dobře působí na lymfatický systém.

MÁTA: uvolňuje zažívací systém, prohlubuje relaxaci organismu a působí proti bolestem hlavy.

PLAVUŇ VIDLAČKA: má protibolestivé a protirevmatické účinky.

VRBOVKA: ulevuje potížím s prostatou.

MATEŘÍDOUŠKA: uklidňuje a podporuje trávení.

LEVANDULE: relaxace a uklidnění.

Přírodní produkty:
Ledviny si zaslouží maximální pozornost a péči v podobě přírodních produktů, zkuste výběr pro zdravé močové cesty.
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz