Zastavte své stárnutí pleti – vytáhněte všechen arzenál a vybojujte si krásnou pleť!

zpět

Stárnutí se nevyhne nikdo z nás! Jedním z prvních znaků, které nám připomenou, že nám už není dvacet, bývají právě vrásky. Nedělejte si z nich však těžkou hlavu – poradíme vám, co všechno se podílí na jejich vzniku a jak zabránit tomu, aby vaše kůže stárla rychleji, než by odpovídalo kalendáři!

Dřív nebo později to čeká každého – a každou – z nás! Vráskám se nevyhneme, ať uděláme cokoliv – s tím se asi budeme muset smířit. Stěží můžeme očekávat, že když je nám přes 40, bude naše kůže bez jediné vrásky! Ani první jemné vrásky ve věku kolem třiceti let nemusí být důvodem k panice – jsou totiž zcela normální! Proč se vlastně vrásek tolik obáváme?

Není to zdaleka jen estetický problém! Naopak, nejedné dámě přidají první vrásky na půvabu a šarmu! Nevěříte? Zkuste se podívat do zrcadla a začít mít svůj obličej ráda takový, jaký je! Ty jemné čárečky jsou znamením moudrosti, ve vašem věku už máte za sebou nejednu životní zkušenost a to patří mezi vaše přednosti! Naše kultura má panický strach z vrásek, šedin a dalších projevů stárnutí, protože nás ovládá kult mládí. Není to však trochu nesmyslné? Věčné mládí přece neexistuje a navíc – kdo by chtěl být navěky nerozumný a nezkušený?

Přirozené vrásky jsou jedna věc – něco jiného však je, když kůže stárne předčasně! Tyto vrásky jsou projevem špatného zdraví a vyplatí se nám bojovat proti nim nejen z kosmetických důvodů, ale i proto, že signalizují nezdravý životní styl!

Podívejme se tedy na to, jaké různé faktory se podílí na tom jak rychle bude naše kůže stárnout! Principem vzniku vrásek je snižování elasticity tkáně a snižování obsahu vody v kůži. Toto se přirozeně děje s přibývajícím věkem, otázkou je, v jaké míře. Co všechno tedy může ovlivnit stav naší pleti?

Strava a životní styl
Na předčasném stárnutí kůže se mohou podílet škodliviny, které se do našeho těla dostávají z prostředí – ať už o tom víme nebo ne! Nikotin a alkohol si do těla vpravujeme dobrovolně – omezení kouření a pití alkoholu má na stav pleti blahodárný vliv! Znečistěné ovzduší taky přispívá ke zhoršení stavu pleti – neovlivníme ho sice, ale můžeme alespoň pleť důkladně a pravidelně čistit.

Preventivně proti vráskám působí používání hydratačních krémů, které dodávají pokožce potřebnou vlhkost. Důležité jsou také krémy a balzámy, které pleti dodávají hutnost, jako například balzám Neovadiol Magistral od Vichy, z řady Neovadiol, která je zaměřená na zpevnění pleti - pomáhá obnovovat lipidovou strukturu a tím účinně zpomaluje proces stárnutí pleti v oblasti obličeje a rtů.

Velký vliv na stav pleti má strava! Pokud chceme předejít vráskám, měli bychom se zaměřit na dostatečný přísun antioxidantů, které omezují působení škodlivin v těle! Nejdůležitějším antioxidantem je vitamin C, pro zdravou pleť si zařaďte do jídelníčku dostatek ovoce a zeleniny.

Za rychlejším stárnutím kůže však můžeme někdy hledat také hormonální nerovnováhu a některé dysfunkce vnitřních orgánů.

Nadměrné opalování
To, že nadměrné vystavování se UV záření způsobuje stárnutí kůže, je obecně známý fakt! Nepodceňujete ho však? I když jste mladá a zatím vás vrásky netrápí, za několik let by se vám dnešní opalování mohlo nevyplatit! Sytě bronzovou pokožku si proto raději odpusťme – konec konců, ještě před sto lety byl trend úplně opačný, po celá staletí byla výsadou krásných žen sněhobílá pleť. Opálení signalizovalo, že dotyčná patří mezi chudé lidi a musí celé dny trávit prací na poli pod pálícím sluníčkem! Vezmete si příklad z těchto dám? Nemusíte hned chodit po městě se stylovým slunečníkem – úplně stačí používat kvalitní krémy s UV filtrem.

Pokud pravidelně navštěvujete solárium, měla byste také zbystřit pozornost – co se týče stárnutí kůže, má záření v soláriu stejně neblahý vliv jako opravdové sluníčko!

Nezapomínejme na psychiku!
Věřte nebo nevěřte, nežádoucím vráskám předejdete také díky úsměvu na tváři! V obličeji se nám výrazně odráží každý stres, který prožíváme, a ovlivňuje, jak vypadáme. Kolikrát je na člověku na první pohled poznat, jestli si v životě prožil hodně špatného nebo jestli ho provází dobrá nálada a štěstí!

To, co se nám v životě stane, samozřejmě stěží ovlivníme – pozitivní přístup k životu a vyhýbání se stresu však dělá zázraky i co se týče vrásek! A navíc – vrásky často kopírují naše nejčastější emoce! Když už se vám jednou vytvoří – budete raději vypadat, že se pořád smějete, nebo že se neustále mračíte?

Dalším faktorem, který může urychlit stárnutí kůže, je nedostatek spánku. Ruku na srdce, kolik toho za noc naspíte?

Dědičnost
Jistou roli při vzniku vrásek hrají také dědičné předpoklady. Podobně jako v případě šedivění, geny, které jste zdědili po vašich předcích, mohou ovlivnit také to, kdy se vám na obličeji začnou objevovat vrásky! S tím si však nedělejte těžkou hlavu – faktorů, které můžete ovlivnit, je mnohem víc než těch, se kterými nic nenaděláte!

Zdroj: www.moda.cz
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz