Zdraví

Výběr dle tématu

NemociCvičeníBylinky
Výživové doplňkyFilozofie zdravíZdravá výživa


Článků o zdraví: 393
předchozí stránkadalší stránka
Stránka: 1... 61 62 63 64 ... 66
8. října 2006 |Bylinky

Fazol obecný (Phaseolus vulgaris)

Fazol pochází z tropické části Ameriky a je prastarou kulturní rostlinou jihoamerických Indiánů. Po dovezení z Peru sloužil fazol jen jako exotická okrasná rostlina. Potom však lidem tak zachutnal, že v 17. století se na jeho počest organizovaly tzv. Fazolové slavnosti, které ho pomohly rozšířit do celé Evropy.

19. září 2006 |Nemoci

České ženy jsou nejvíce ohrožené rakovinou děložního čípku

Česká republika patří mezi země s největším počtem žen postižených rakovinou děložního čípku. Po rakovině prsu je to druhý nejčastější nádor a nejčastější příčina úmrtí virového původu. Na vině je mnohdy podceňování prevence, ale také nekvalitní vyšetření. Na setkání organizace pacientů Arcus-Onko Centrum v Thomayerově nemocnici o tom v pátek informovali onkologové.

15. srpna 2006 |Filozofie zdraví

Homeopatie

Slovo homeopatie je odvozené od řeckého výrazu znamenajícího podobně trpící. Léčba je založena na principu podobné léčí podobné. Homeopati předpokládají, že dokáže-li určitá látka ve velkém množství vyvolat u člověka příznaky nemoci, pak nepatrné množství této látky může tytéž příznaky vyléčit. Tato dávka v těle působí, aniž by měla škodlivý vliv na zdraví.

14. srpna 2006 |Cvičení

Strach z vody - jak ho překonat?

Strach z vody je velký nepřítel plavání a brání lidem vychutnat si nadnášení vodou a uvolnit své tělo. Může způsobovat i izolovanost od přátel a kamarádů, se kterými by rádi trávili svůj volný čas, ale jejich obava z vody je silnější a proto se vodním radovánkám raději vyhýbají.

5. srpna 2006 |Cvičení

Brusleme i v létě

S příchodem prvních letních sluneční paprsků můžeme vídat čím dál tím více bruslařů. Letní sezóna je v plném proudu a na cyklostezkách se kromě cyklistů vyskytuje velké množství inline příznivců. Pokud uznáváme jen klasické bruslení na ledě, děláme velkou chybu. Inline bruslení sice vypadá jako jednoduchá záležitost, ale chce to cvik a hlavně dobrou výbavu, která je podstatou skvělé jízdy.

17. července 2006 |Nemoci

Alergická senná rýmy

Naše imunitní ochrana vykonává důležitou a rozsáhlou práci. Když do těla proniknou baktérie, viry a jiné látky, systém se pokusí zničit vše, co by mohlo vést k vyvolání nemoci a nevšímá si částic neškodných. U alergiků však systém nedokáže rozlišovat mezi nebezpečnými a neškodnými látkami.

Článků o zdraví: 393
předchozí stránkadalší stránka
Stránka: 1... 61 62 63 64 ... 66

vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz