Život alergika

zpět


Stále více lidí a dětí je postiženo různými formami alergie. Může za to znečištěné životní prostředí, ale i rychlejší a nezdravý životní styl, který oslabuje naši odolnost. Přečtěte si několik doporučení, která by měla být samozřejmostí, když chcete vytvořit zdravý domov.


Co je to vůbec alergie?
Vlastnost organismu, s níž se narodíme a která se může, ale nemusí projevit. Pokud se projeví, i léčeného alergika, který se pod vlivem léčby cítí relativně dobře, ohrožuje po celý život. S přibývajícím věkem se však alergické reakce umírňují až vyhasínají.

Po čtyřicítce až padesátce se jejich průběh zmírňuje a u některých lidí mohou projevy spontánně, i bez léčby, zcela zmizet.

Nejúčinnější prevence
Větrejte častěji, protože proudění vzduchu zlepšuje kvalitu vzduchu, který dýcháte. Častěji umývejte i okna, protože na oknech se drží prach a špína, brání průniku světla do místnosti, kterou tím dělají pochmurnou a kazí vám náladu.

Pravidelně utírejte prach. Prachovku namočte do octa a parafínu, smíchaných v poměru 1 :1.

Dbejte na správnou vlhkost v bytě. Vlhký byt je nezdravý, protože se v něm snáze množí plísně, bakterie a viry.

Cigaretový kouř do bytu nepatří. U dětských pasivních kuřáků se objevuje astma mnohem častěji.

Pokud chováte v bytě zvíře, dbejte, aby bylo čisté. Kočky a psi na své srsti přenášejí množství alergenů. Češte je pravidelně a raději mimo domácnost, třeba na dvoře nebo balkóně.

Měňte pravidelně ložní prádlo. Bojujete tím proti tomu, aby se ve vašich postelích množili roztoči. Lepší je používat povlečení z čisté bavlny, protože ta roztočům moc nevoní.

Zdravější než koberce je čistá podlaha. Parkety či dlažbu můžete kdykoli setřít, na rozdíl od koberců, ve kterých se stále drží prach.

Nezbytná opatření
Byt, v němž žije alergik, je třeba zařídit velmi stroze. Měl by mít omyvatelné dlaždice, pokud už máte koberec, pak jen syntetický, který lze prát. Do bytu nepatří duchny nebo deky z prachového peří, polštáře a chlupaté deky, přikrývky na nichž se drží prach. Pozor na to, že ovčí vlna je alergen!

Pořiďte si čističku vzduchu a vysavač s vodním filtrem. Alergik by se měl dvakrát denně sprchovat a denně si mýt vlasy, protože právě v nich se drží velké množství alergenů a člověk má jejich zdroj přímo u nosu. Volte co nejjednodušší oděv. Pokud si to můžete dovolit, opusťte prostředí, které vás ničí.

Zdroj: www.moda.cz
vyhledávání Fulltextové vyhledávání


kategorie Rubriky
doporučujeme Doporučujemeprovozuje VIVANTIS a.s.
Najdete nás na Facebooku Prodámy.cz - internetový časopis pro ženy
Prodámy.cz - internetový časopis pro ženyProdámy.cz - internetový časopis pro ženy
prozdravi.czkrasa.czparfemy.czhodinky.czsperky.czvivantis.cz